Hakkımızda

Uzun süreli bir çalışma, yoğun bir gayret, heyecan, tutku, ve kocaman bir umut ürünüdür Kıyı’Da Dergi. Kıyı denildiğinde, yürek benimser bizim her bir duyumuz. Sahi, kocaman bir yüreği de andırmıyor mu? Her insanın bir kıyısı yok mu? Kimi zaman salına salına yürüdüğü, takatsiz kaldığı, kimi zaman derinliğinden korktuğu ama sevdiği her geçen gün büyütttüğü, kocaman bir yürek değil mi? Biz genç yazarlar olarak, yüreğimizin kıyılarına sürüklüyoruz sizi, kıyı uzantımızı yürek bağlarımızı güçlendirmek adına diziyoruz ardı ardına, sayfalarca... Edebiyatın her bir yanından, başımızda usta isimlere yer vererek kendi rotamızı belirliyoruz. Değerli kalemlerle birlikte çıktığımız bu yolculukta, toyluğumuza, kimi zaman absürdlüğümüze, bir de bakmışsınız ki çok da güzel işlere varacağından habersiz yeteneğimize, şüphesiziz. Çizerlerimiz, tasarımcılarımız, editörümüz, dizgimiz, kapağımız, danışmanlarımız, yardımcılarımız ile birlikte 2018 Ekim - Kasım itibariyle raflarda olmaya başladık.

En önem verdiğimiz güç Değer.. Günümüzde her yanda her açıda eksikliğini hissettiğimiz bir önem. Çok öncesinden fazla eleştirel bir gözlemle, gözetimle, araştırmayla başlayan bir yol. Değerlerimizi yansıtmak, bulup birleştirmek, değinilmemiş duygular, -yaratmak değil- olanı, gösterilmemiş olanı yansıtmak, asla populariteye kapılmadan damağımızda unutulmuş bir şarkının ilk duyduğumuzda bize hatırlattığı o anlık Gülümsetme halinin devamını istemek. Evet evet tamamen bu değeri yansıtmak. Önemi hatırlatmak..


“ İSTER DEMİR AT İSTER YOL AL! “ diyoruz.

Her bir yürekten bir kırıntı arayın bulun kendinizde, uzatalım kıyı uzantımızı..

İzin vermeyelim değerlerin yitişine, önemlerin sarsılmasına. Kıyıda Köşede ne varsa işleyelim, değerini hatırlatalım, gösterelim tekrardan. Unutmayalım!

Günümüz seline kapılmadan, kıyıdan kıyıdan hoş bir yolculuk olsun, diliyoruz.

KIYI’DA DERGİ EKİBİ