Garanti & İade Koşulları

Garanti ve İade Garanti Kıyıda Dergi'de satılan tüm ürünler üretici, ithalatçı ve distribütör firmaların garantisi altındadır. www.kiyidadergi.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

www.kiyidadergi.com sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması ve eksik olan ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir. Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır: İade Süresi Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, satın aldığınız tarihten itibaren yedi (7) gün içinde teslim aldığınız şekliyle ürünü, ürün faturası ile iade edebilirsiniz.

İade Şartları İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

Ürünün faturası, iade formu, 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal bir firmaya düzenlemiş ise, kurumunuz tarafından iade faturası tanzim edilerek ürünü göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen iadenin faturası kesilmediği takdirde kabul edilmemektedir.

Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Kıyıda Dergi gelen ürünler iade kurallarına uygun gönderilmesi durumunda ücret iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınmaktadır.

İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ki arızalar için, müşteri üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. İade Süreci Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi iletişim alanındaki iletişim formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir.

Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte ürünü neden iade ettiğiniz belirten imzalı yazıyı tarafımıza gönderiniz.

Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün ücret iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

İade Alınamaz Ürünler Her türlü kozmetik ürününün iade edilebilmesi için ambalajının yırtılmamış ve zarar görmemiş olması gerekmektedir.

Hasarlı ve değişecek ürünler www.kiyidadergi.com ulaştıktan sonra 3 (üç) işgünü içerisinde işleme alınırlar. Bu işlem basamakları aşağıdaki gibidir. İade ürünler, sorumlusu tarafından teslim alınır, şirket kayıtlarına işlenir.

www.kiyidadergi.com ulaşmasından itibaren 1-3 gün içinde teknik servis ve ya tedarikçi firmaya gönderilir. Tedarikçi firma ve teknik servisten gelen rapora göre müşteriyle irtibata geçilir ve bilgilendirilir. Yukarıdaki süreç içinde ürünün yetkili firmaya gönderilmesi sonrası; özellikle Teknoloji ürünlerinde test aşamaları ve teknik sorunun tespiti, üründen ürüne değişiklik gösterebilmekte olup , sonuç 2 - 4 hafta arasında alınabilmektedir. Bazı hallerde sorunun durumuna göre bu sürenin 4 haftayı aştığı da görülebilmektedir. Böyle bir durumda müşteriye konu hakkında bilgi verilir.

Teslimattan Kaynaklanan Problemler Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer kargo firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.

Kargo paketi teslim alınmış ve tutanak tutulmuş ise, tutanak ile birlikte en kısa zamanda www.kiyidadergi.com bildirilmelidir.

www.kiyidadergi.com en kısa sürede yeni yeni ürününüzü tarafınıza kargolayacaktır.

Ürün Arızalarında www.kiyidadergi.com’da satılan tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup değişim işlemleri garanti veren firma tarafından yapılmaktadır.

www.kiyidadergi.com' a gönderdiğiniz ürünler tarafımızca ilgili firmaya gönderilerek sonuç beklenmektedir. Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içeresinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.